Na czym polega zespół policystycznych jajników?

Ginekolog Piława Górna

Na czym polega zespół policystycznych jajników?

Na czym polega zespół policystycznych jajników? Zespół policystycznych jajników, czyli PCOS, to stosunkowo często diagnozowana u kobiet choroba, której pierwszymi symptomami mogą być nieregularna miesiączka, przyspieszone małe a wtedy pomimo łączenia się diety, czy nagle pojawiający się na osób albo na plecach trądzik. W sukcesu zaobserwowania obok siebie podobnych objawów, koniecznie trzeba się udać na randkę do lekarza ginekologa czyli do endokrynologa, ponieważ nieleczony zespół policystycznych jajników z okresem że stawać się bezpośrednią przyczyną niepłodności.

Ginekolog Zgorzelec

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania PCOS?

depilacja woskiem 750

Istnieje tylko jedna przyczyna powstawania zespołu policystycznych jajników. Stanowią nią zaburzenia hormonalne, które zawierają destrukcyjny wpływ na rodzaj bycia jajników. Zaburzona równowaga hormonalna, która wysyła do PCOS, polega na ostatnim, że u kobiet jest zbyt duży stopień hormonu LH i w skutku są zachwiane proporcje pomiędzy wytwarzanymi przez przysadkę mózgową hormonami LH a FSH. Powstanie takich problemów hormonalnych doprowadza do ostatniego, że u osoby w jajnikach podejmuje się zwiększać liczba niedojrzałych pęcherzyków Graafa, jednakże nie przychodzi do owulacji. W skutku nie dochodzi też do rozwoju ilości progesteronu we naturze oraz nie powstaje ciałko żółte. Niedobory progesteronu są główną przyczyną nieregularnych miesiączek, a zbyt znaczna kwotę pęcherzyków skutkuje nadprodukcją androgenów i w konsekwencji nadmiernym owłosieniem. Nazwa zespołu policystycznych jajników przyjęła się stąd, że stające pęcherzyki Graafa są i już obumierają, nie pracując przy tym jajeczek. W skutku obracają się w cysty, lub w torbielki. Dlatego i zachowała się inna firma PCOS, czyli wielotorbielowatość. Ginekolog Zgorzelec

 

Zobacz również Puderniczki

Objawy zespołu policystycznych jajników

U kobiet, u których wystąpił zespół policystycznych jajników, znane są różne sposoby objawów, niekoniecznie a każde muszą istnieć jednocześnie. Czasami jest i oczywiście, że występuje tylko postać spośród nich. Szczególną uwagę powinno się dać na:

Długi czas bycia zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Także może powstawać jeszcze do powiązanymi spośród ostatnim częstszych zmian nastroju, wzdęć, bólów w miednicy oraz bólów pleców.
Nieregularne cykle miesiączkowe albo ich całkowity brak – w wybranych przypadkach miesiączka może być nawet dopiero co 3-4 miesiące. Często i ogranicza się z obfitszym krwawieniem.
Niepłodność, czyli długotrwałe problemy z spotkaniem w ciążę. Spowodowane głównie brakiem lub rzadkimi owulacjami.
Nadmierna tendencja do tycia.
Kłopoty ze skórą, które są powiązane z nadprodukcją androgenów. W rezultacie przychodzi do tworzenia trądziku, łojotoku, łysienia lub zwiększenia owłosienia.
Rogowacenie ciemne, czyli pojawienie się ciemnych plam na skórze. Ginekolog Zgorzelec

Co warto wiedzieć, wystąpienie zespołu policystycznych jajników sprawia także, że kobiety stoją się bardziej narażone na polepszenie się obok nich raka endometrium.

Na czym polega leczenie PCOS?

Leczenie zespołu policystycznych jajników zwykle stanowi znacznie mądre i czasochłonne. Kiedyś leczenie polegało na rozwiązaniu części jajnika lub jajników, w końcu ograniczenia nadprodukcji androgenów i mechanicznego ułatwienia podchodzenia do owulacji. Teraz jednak już takich strategii się nie stosuje.

Jak dowodzi nasz rozmówca, lekarz ginekolog z osobnego gabinetu ginekologicznego w Białymstoku: Obecnie leczenie PCOS polega na zwalczaniu objawów choroby. Na starcie potrzebne jest zmniejszenie produkcji androgenów. Na pewno pacjentka powinna zrzucić ewentualną nadwagę, ponieważ tkanka tłuszczowa także zwiększa produkcję androgenów. Nie powinno się także palić papierosów, ponieważ nikotyna także ożywia organizm do ich produkcji. Zazwyczaj, żeby prowadzona terapia na bodajże była wydajna potrzebne istnieje zawsze także zastosowanie terapii hormonalnej. Podawane pacjentce preparaty tworzą na celu przywrócenie regularności cyklu miesiączkowego. W niniejszym przedmiotu zapisuje się tabletki antykoncepcyjne, których dawanie skutkuje usypianiem na jakiś czas jajników w układzie oraz w rezultacie obniżenie stężenia androgenów i poziomu hormonów LH. Ginekolog Zgorzelec

Dokładny plan leczenia PCOS jest wykonywany po zakończeniu badania ginekologicznego. Cykl miesiączkowy, jaki w trakcie leczenie PCOS przywracany jest do prawidłowego stanu, kierowany jest przez system podwzgórze – przysadka mózgowa – jajnik. To podwzgórze dostarcza do przysadki mózgowej sygnał o potrzebie produkcji hormonów LH i FSH, w sukcesie czego w jajnikach przychodzi do rozwoju i dojrzewania pęcherzyków Graafa, następuje produkcja estrogenów oraz męskich hormonów, czyli androgenów. Jakiekolwiek wady w zajęciu tego programu powoduje powstanie takich problemów, jak teraz zespół publicystycznych jajników. Ginekolog Zgorzelec

zobacz również Na czym polega zespół policystycznych jajników?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Post

Gdzie kupować rolety antywłamaniowe?

Rolety StepnicaRolety Stepnica

Coraz częściej dziwicie się nad zakupem rolet antywłamaniowych? Dlaczego warto zdecydować się na takie podejście? Gdzie kupować elementy z obecnej kategorii? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie po przeczytaniu poniższego