Leasing uproszczony poradnik Kredyt a leasing

Kredyt a leasing


Kiedy chcemy sfinansować naszą inwestycje a nie posiadamy dostatecznej ilości środków własnych w postaci gotówki na koncie, możemy zdecydować się na kredyt lub leasing.

Czym te dwie formy finansowania się różnią. Po pierwsze aby otrzymać z banku kredyt inwestycyjny musimy posiadać jakikolwiek wkład własny, jego procent zależy od danego banku. W przypadku leasingu wkład własny jest mniejszy a może nawet wynosić 0 %.

W przypadku kredytu zakupiony przedmiot przechodzi na naszą wyłączną własność, natomiast leasing to wypożyczenie sprzętu, który po uprzednim użytkowaniu musimy oddać firmie wypożyczającej.

Obie formy finansowania inwestycji są całkowicie bezpieczne, jednak ich poziom zabezpieczenia podniesie się, jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie kredytu. Oczywiście koszty ubezpieczenia podniosą całościowy koszt kredytu, jednak ta inwestycja się opłaci.

Kiedy nasz biznes dopadnie kryzys, będziemy mogli zawiesić spłacanie rat na określony w umowie bankowej termin. Kredyt czy leasing, decyzja nie jest prosta i zależy od poziomu naszego portfela.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Related Post

0
Would love your thoughts, please comment.x