Leasing uproszczony poradnik Czy leasing sie opłaca?

Czy leasing sie opłaca?


Zakładając firmę każdy przedsiębiorca zastanawia się jak zminimalizować koszty swojego biznesu. Są sytuacje, w których zmniejszanie ich nie koniecznie się opłaca.

Szczególnie w odniesieniu do fiskusa. Nie od dziś wiadomo, że im wyższy dochód tym więcej przedsiębiorca musi odprowadzić do Urzędu Skarbowego. Aby zwiększyć koszty firmy bardzo często biorą leasing. Jest to forma kredytowania dobra na preferencyjnych warunkach.

Rata leasingowa powiększa koszt uzyskania dochodu, a tym samym pomniejsza przychód podlegający opodatkowaniu. Leasing jest dość popularną formą rozliczania. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej jest bardziej korzystny od tradycyjnego kredytu. W zależności od wysokości wpłaty wstępnej, która również powiększa koszt uzyskania przychodu, klient może dopasować to tak, aby rata leasingowa odpowiadała jego potrzebom. Leasing jest zawierany na pewien okres.

Umowa leasingowa dokładnie określa przedział czasowy obowiązywania leasingu. Po jej zakończeniu możliwy jest wykup towaru po z góry ustalonej cenie. Rata leasingowa bardzo często jest wykorzystywana do pozyskania samochodu, który jest niezbędny do prowadzenia działalności gospodarczej. Leasing bardzo zyskuje na popularności. Jest to forma, nie obciążająca nadmiernie portfela przedsiębiorcy, a jednocześnie umożliwia bardzo szybkie pozyskanie potrzebnych dóbr. Koszt jest przewidywalny, co daje bezpieczeństwo nowemu biznesmenowi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Related Post

0
Would love your thoughts, please comment.x