Leasing uproszczony poradnik Czy warto być kierowcą tira?

Czy warto być kierowcą tira?


W ostatnich latach coraz więcej osób pracuje jako kierowca tira. Jednocześnie ciągle są nieobsadzone wakaty w wielu firmach transportowych. Wynika to z faktu, że branża transportowa ciągle się rozwija.

Jest to bardzo dochodowa branża dlatego przyciąga coraz to nowych chętnych. Jeszcze kilka lat temu zostanie kierowcą tira nie było łatwe. Uprawnienia do prowadzenia tego typu pojazdów kosztują kilka tysięcy złotych. Od pewnego czasu można je robić praktycznie za darmo korzystając z dotacji unijnych. Równocześnie coraz więcej kierowców, którzy pracowali wcześniej na etacie otwiera swoje małe firmy transportowe.

Tutaj również zniknęły pewne bariery. Wcześniej trzeba było mieć duże środki na zakup samochodów, dzisiaj można brać je w tańszy leasing. Praca kierowcy tira jest bardzo dobrze płatna i jednocześnie ciężka. Wyjeżdża się w co najmniej dziewięciodniowe trasy, zwykle za granicę.

Potem jest dwa dni przerwy i kolejna trasa. Praca ta oznacza więc nieustanną rozłąkę z rodziną. Minusem jest także fakt, że kierowca większą część czasu spędza w kabinie: pracuje, śpi, odpoczywa. Prowadząc auto trzeba być ciągle skupionym, bo kierowca odpowiada za bezpieczeństwo na drodze. Minusem jest także fakt, że większość firm oficjalnie wypłaca pensję minimalną a resztę pod stołem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Related Post

0
Would love your thoughts, please comment.x