Leasing uproszczony poradnik Czy to wszystko na pokaz?

Czy to wszystko na pokaz?


Ludzie często kupują nowe samochody, budują domy czy kupują apartamenty na które tak naprawdę ich nie stać. Zauważyłeś pewnie pod blokiem nowe Audi sąsiada, które jeszcze błyszczy.

Być może zdziera cię zazdrość, ale musisz mieć także na uwadze, że większość nowych samochodów jest kupowana na kredyt czy w leasing, ludzie obciążeni są wieloletnimi zobowiązaniami, które często spędzają im sen z powiek. Robią to najczęściej po to, aby się pochwalić czy też pokazać „zobacz, mnie na to stać”.

Prawda jest taka, że większości ludzi na to nie stać, gdyż muszą oni spłacać raty, które są bardzo często dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Dlatego zastanówmy się na przyszłość czy jest sens zazdrościć i czy jest czego? Ja osobiście nikomu nie zazdrościłbym spłacania wielomiesięcznych kredytów, bo nie ma czego. Rozważmy też leasing.

Osoby posiadające działalność gospodarczą mogą wziąć auto w leasing, ale nie będą właścicielem pojazdu, gdyż będzie nim bank! Spłacają oni normalnie raty, tak samo jak w przypadku kredytu, ale w tym wypadku przedsiębiorcy dostają korzystne warunki użytkowania samochodu. Popieram jak najbardziej takie przedsięwzięcie, gdyż jest uzasadnione ekonomicznie.

Samochód jest brany w leasing, zarabia. Tylko na miłość boską dlaczego ludzie mówią, że ten samochód jest ich? Zwykły Kowalski, który kupuje sobie nowe Audi, którym będzie jechał co tydzień do Kościoła, bo nie chce zniszczyć, ani pobrudzić… Całkowicie bezsensowne założenie, samochód jest po to aby go używać, a nie żeby większość czasu stał w garażu nieużywany. Popatrzmy zatem z politowaniem na takich ludzi, którzy kupują „na kredyt” rzeczy na które ich nie stać, a tylko po to, żeby się pokazać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Related Post

0
Would love your thoughts, please comment.x