Leasing uproszczony Leasingi Leasing konsumencki

Leasing konsumencki


Leasing konsumencki jego definicja oraz informacje dotyczące różnic między leasingiem konsumenckim a operacyjnym, zwrotnym i finansowym. Zalety i wady leasingu konsumenckiego, dla kogo jest przeznaczony pokazuje różnice między leasingiem konsumenckim a finansowym, operacyjnym i zwrotnym.

Leasing konsumencki jest zwany czasami leasingiem prywatnym. Leasing konsumencki jest usługą skierowaną przede wszystkim dla osób fizycznych, czyli takich które nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej. Leasing stanowi świetną alternatywę dla kredytu gotówkowego czy jakiejkolwiek innej pożyczki.

Leasing konsumencki jest zazwyczaj udzielny szybko, do zawarcia takowej umowy wystarczą nam dwa dokumenty (dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie o naszych zarobkach). Możemy również skorzystać z rabatów, które są najczęściej przyznawane podczas leasingu samochodów. Leasing konsumencki jest czymś w rodzaju połączenia elementów kredytu i dzierżawy. Chodzi o to, że klient podczas leasingowania przedmiotu nie posiada do niego praw własności. Jednak musimy pamiętać o kilku istotnych sprawach, mianowicie zawierając umowę leasingową musimy zwrócić uwagę na to by nie zawierała ona zapisu zobowiązującego konsumenta do nabycia danego przedmiotu, w przeciwnym razie zostanie uznana za umowę kredytu konsumenckiego. Po wygaśnięciu umowy leasingowej konsument może albo nabyć przedmiot jak również odstąpić od takowego prawa.

Ważna informacją jest to, że przedmiotem umowy leasingowej mogą być nie tylko ruchomości ale także nieruchomości, ponieważ nie ma jasno określonej ustawy co do przedmiotów umowy leasingowej. Leasing konsumencki różni się od leasingu finansowego między innymi tym, że przedmiot, który bierze w leasing finansowy od razu staję się częścią majątku leasingobiorcy.

Ogromną wadą leasingu finansowego jest to, iż już przy pierwszej wpłacie trzeba zapłacić cały VAT. Leasing konsumencki a leasing operacyjny, zasady są porównywalne jednak podczas wyboru tej opcji przedmiot jest przekazywany leasingobiorcy na pewien czas jednak nie dłuższy niż do całkowitego zużycia się przedmiotu. Leasing konsumencki a zwrotny różni się tym że możemy przekazać leasingodawcy część aktywów trwałych w zamian za brakującą gotówkę. Leasing konsumencki jednak nie jest rozwinięty na tak wysokim poziomie jak leasing dla firm czy instytucji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x